Om oss

Luxia kontor

Luxia AS din totalleverandør av belysning

Vi er lokalisert i Lier rett utenfor Drammen med både lager og kontorer. Totalleverandør av belysning både innendørs og utendørs.

Generelt leverer vi produkter fra godt kjente Europeiske leverandører som har god kunnskap om både teknikk, optikk og design. Våre produkter er utviklet med tanke på lavt effektforbuk og enkel montasje.

Hovedområdene er kontorbygg, industri, skole, helse og kombinasjonsbygg, i tillegg har vi god kunnskap om utendørsanlegg og idrettsbelysning.

Vi er totalt 7 ansatte med bred erfaring fra bransjen.

Ansatte i Luxia AS

h

Frode Auvi-Lyngar

Daglig Leder

Frode er Daglig Leder og har ansvar for Salg i Luxia. Frode har teknisk fagskole og over 15år erfaring innen salg av belysningsløsninger

+47 936 63 272
frode@luxia.no
h

Erik Olstad

Salgsingeniør Viken og Vestfold Telemark fylke

Erik er Salgsingeniør i Viken og Vestfold Telemark. Erik er utdannet Elektriker og har over 7års erfaring som Salgsingeniør innen belysning.

+47 468 61 990
erik@luxia.no
h

Kim Tingvold

Salgsingeniør Viken og Oslo

Kim er Salgsingeniør i Oslo og Viken. Kim har teknisk fagskole og har over 10års erfaring som Salgsingeniør innen belysning.

+47 959 86 724
kim@luxia.no
h

Terkel Dahl

Salgsingeniør i Viken og Oslo

Terkel er Salgsingeniør i Oslo og Viken. Terkel har bred og lang erfaring med belysning. 17år med hjembelysning og 6år med prosjektbelysning.

+47 979 53 255
terkel@luxia.no
h

Daniel Winnan Kolbjørnsen

Prosjekteringsansvarlig

Daniel er Prosjekteringsansvarlig i Luxia. Daniel er utdannet Lysdesigner og har jobbet i Luxia siden August 2019.

+47 971 56 809
daniel@luxia.no
h

Atle Johansen

Support og Logistikk

Atle har ansvar for support og Logistikk i Luxia. Atle har tidligere erfaring fra Økonomi og Logistikk

+47 911 27 014
atle@luxia.no
h

Per Rødhall

Produktsjef

Per er produktansvarlig i Luxia. Per har over 30års erfaring fra Belysning og Fiberoptikk

+47 908 36 325
per@luxia.no

Kontakt oss

Hovedkontor

Besøksadresse

  • Luxia AS
  • Terminalen 7
  • Bachetomta Næringspark, Bygg A
  • 3414 Lierstranda
Til toppen